Foto levereras av Google Street View och kan vara oprecist:

Lager att hyra, Trelleborg, Östra infarten 560

Östra infarten 560, Trelleborg
  • Lager att hyra
  • Ca. 140 m2
Lager att hyra, Trelleborg, Östra infarten 560
Östra infarten 560, Trelleborg
  • Lager att hyra
  • Ca. 140 m2
FÅ MER INFO OM LOKALEN
Du länkas till en annan portal, som kan kan kräva betalning eller skapande av en använderprofil

Lager att hyra, Trelleborg, Östra infarten 560

Fakta

  • 590342
  • Lager
  • 1.6.2026
  • Ca. 140 m2
  • Inte angivet
  • 4 m
  • 5

Lokal uthyres

Nybyggd och välutrustad lagerlokal uthyres – ca 140 kvm utanför Trelleborg

Nu finns möjlighet att hyra en modern och välplanerad lokal om cirka 140kvm, belägen endast ca 5 km utanför Trelleborgs centrum. Lokalen passar utmärkt som lager eller för verksamhet med begränsad kundtrafik, exempelvis e-handel eller logistik.

Lokalen är nybyggd och håller en hög standard med generös takhöjd om ca 4 meter, vilket ger goda förvaringsmöjligheter på höjden. Den är fullt isolerad och utrustad med en effektiv luftvärmepump (6,5 kW) som säkerställer ett behagligt inomhusklimat året runt.

För smidig hantering av gods finns en stor port med måtten 3,5 x 3,5 meter samt goda lastnings- och lossningsmöjligheter från båda sidor av byggnaden.

I lokalen finns även:

Mindre pentry
Tillgång till varmvatten
Toalett i angränsande byggnad

Övrigt:
Lokalen hyrs inte ut till verksamheter med omfattande kundtrafik, vilket gör den idealisk för exempelvis lagerhållning eller e-handelsverksamhet.

Detta är en flexibel och lättillgänglig lokal i ett bra läge nära Trelleborg – perfekt för dig som söker extra lageryta i ett lugnt område.

Pris månad 12.500 + moms (diskuteras vid längre kontrakt)

Deposition på 1 månad

Vid intresse eller frågor, välkommen att höra av dig!